Modal Amplified™, to rozwiązanie oparte o kamerę do testów i analiz modalnych, które umożliwia przejście od czasochłonnego mapowania, rozmieszczania, mocowania czujników i animowanego modelowania, typowego dla klasycznych testów modalnych, do natychmiastowego pomiaru, wizualizacji i analizy maszyn i struktur, w widoku rzeczywistym.

Modal Amplified wykorzystuje równoczesny pomiar siły wejściowej, z odpowiedzią mierzoną bezpośrednio z kamery. Użytkownicy mogą nie tylko natychmiast wizualizować powstałe odkształcenia, ale mogą również umieszczać nieograniczoną liczbę czujników, w całej strukturze, poprzez wirtualne obszary zainteresowań ROI. Takie podejście pozwala użytkownikom uzyskać wyniki modalne w ciągu kilku minut od pomiaru, do obserwacji postaci drgań, wraz z dziesiątkami, a nawet setkami czujników pomiarowych w całej strukturze.

Dotychczas konieczne było spędzanie godzin, a nawet dni, na konfigurowaniu obiektu testowego, w celu określenia, jak teoretycznie mogłaby wyglądać struktura i jak może wyglądać jej odpowiedź, za pomocą testów modalnych. Od teraz konfiguracje Modal Amplified, oparte na kamerach, trwają kilka minut i można je przenosić w dowolne miejsce, w celu uzyskania wielu widoków i natychmiast wizualizować rzeczywiste struktury, znacznie poprawiając pozyskiwanie danych, skrócenie czasu pracy i redukcję kosztów dla użytkowników tego rewolucyjnego rozwiązania.