PROFESJONALNA DIAGNOSTYKA MASZYN PRZEMYSŁOWYCH

ZADBAJ JUŻ DZIŚ O SWÓJ PARK MASZYNOWY

Dysponujemy międzynarodowym zespołem specjalistów, w różnych dziedzinach inżynierii.
Dzięki temu możemy zaoferować, specjalistyczne usługi wibrodiagnostyczne certyfikowanych diagnostów w zakresie predykcyjnego utrzymania ruchu, z wykorzystaniem najlepszego sprzętu diagnostycznego.

Ofertę usług kierujemy do tych, którzy dążą do zmniejszenia kosztów ponoszonych na działania związane z utrzymaniem ruchu w zakładzie, przy jednoczesnym zwiększeniu przychodów z działalności produkcyjnej, poprzez zwiększenie dyspozycyjności maszyn.

WZMACNIANIE RUCHU – MOTION AMPLIFICATION®

W TWOIM ZAKŁADZIE SA MASZYNY LUB INSTALACJE, KTÓRE STWARZAJA PROBLEMY?

Sprawdź jak drgania wpływają na wszystkie komponenty maszyn oraz instalacji przyłączeniowych. Technologia Motion Amplification® pozwala zrozumieć język maszyn i zlokalizować źródło występujących problemów. Profesjonalna ekspertyza z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii diagnostyki maszyn rozwiąże problemy: fundamentowania, konstrukcji wspierających, ramy maszyn, napędów, rurociągów, rezonansu, niewywagi czy niewspółosiowości. Zakres prac uwzględnia: akwizycję danych, dobranie parametrów pomiarowych, proces filtracji i szczegółową analizę niesprawności podzespołów. Po zakończeniu pomiarów opracowujemy pełny raport końcowy zawierający opis, wykresy, wartości oraz filmy HD przedstawiający charakterystykę drgań.

SZKOLENIA

MOTION AMPLIFICATION®, DIAGNOSTYKA DRGANIOWA MASZYN PRZEMYSŁOWYCH, MOBIUS INSTYTUT

W ofercie naszej firmy znajdują się szkolenia o tematyce poprawy niezawodności maszyn oraz wydajności procesów w przedsiębiorstwach. Cykl szkoleń przeznaczony jest zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z diagnostyką jak i dla kierownictwa oraz działów zarządzających, które kontrolują pracę maszyn i są odpowiedzialne za utrzymanie ich wysokiej wydajność. Szkolenia zostały przygotowane w sposób gwarantujący zdobycie niezbędnej wiedzy, dzięki której samodzielnie ocenisz stan maszyn przemysłowych i zrozumiesz, jak zagwarantować optymalne warunki pracy aby uniknąć niespodziewanych awarii oraz kosztownych postojów.

Skontaktuj się z nami, a my dopasujemy odpowiednie szkolenie do Twoich potrzeb.

AUDUTY PLANÓW UTRZYMANIA RUCHU

DOWIEDZ SIE JAK ZAPOBIEC NAGŁYM AWARIOM

Zastanawiasz się w jaki sposób zwiększyć niezawodność maszyn produkcyjnych. Planujesz i podejmujesz działania zapobiegawcze, które nie przynoszą oczekiwanego rezultatu? Podejmowane działania muszą precyzyjnie rozwiązywać zidentyfikowany problem. W tym celu przygotowaliśmy dedykowane rozwiązanie jakim jest audyt parku maszynowego. Dzięki naszemu programowi zidentyfikujemy zagrożenia, wyznaczymy kluczowe wskaźniki, określimy krytyczność poszczególnych maszyn, dobierzemy techniki pomiarowe, itp… Wynikiem prac jest szczegółowy raport o kondycji parku maszynowego wraz z planem eliminacji zagrożeń i określeniem strategii utrzymania ruchu dla danego typu procesów produkcyjnych.

POMIARY DRGAŃ

WYKONAMY POMIARY I PRZEDSTAWIMY RAPORT

W każdym zakładzie są maszyny, które ulegają awarii w najmniej odpowiednim czasie? Zazwyczaj wiąże się to ze stratami surowców, opóźnieniami produkcji, zwiększonym stresem i brakami części zamiennych…. Monitorując stan maszyn będziesz z wyprzedzeniem reagował na pierwsze symptomy przyszłych awarii i tym samym eliminował rozwijające się problemy na etapie ich powstawania. Skorzystaj z naszej kompleksowej oferty pomiarowej już dziś i zacznij kontrolować stan maszyn. Każdy raport zawiera wyniki oraz zalecenia dotyczące eliminacji źródła niesprawności. Aż 89% awarii jest wynikiem zdarzeń losowych, czyli niekontrolowanych usterek mechanicznych

POMIARY ULTRADŹWIĘKOWE

PROBLEMY Z INSTALACJA SPRĘŻONEGO POTWIETRZA LUB INNYCH GAZÓW SPECJALNYCH?

Czy zdarza Ci się usłyszeć charakterystyczny dźwięk nieszczelności w instalacji sprężonego powietrza?
Każdy wyciek należy rozumieć jako straty spowodowane nadmierną pracą kompresorów, które produkują medium w ilości kompensującej tą nieszczelność. Bezpośrednio przekłada się na koszty energii pracy kompresora. Pomiary ultradźwiękowe to skuteczna metoda identyfikacji nieszczelności instalacji sprężonego powietrza i gazów specjalnych. Dodatkowo metoda ta służy również do kontroli szaf elektrycznych (przepięcia) pod kątem przepisów bezpieczeństwa pracy oraz ochronie przed pożarami, prawidłowej pracy zaworów i odwadniaczy oraz kontroli łożysk tocznych. Raport pomiarowy zawiera zdjęcia zlokalizowanych nieszczelności wraz z kalkulacją kosztów strat.

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać więcej informacji